Euroopa avatud aiad 2023

Järvamaa

Kirna mõisapark

Kirna mõisa tulbifestival. Foto Tuuli Org

Kirna mõisa tulbifestival. Foto Tuuli Org

Mõisa tee 5 Kirna Türi vald Järvamaa 72231

info@kirna.ee

tel. 56 478 299

2019 sügisel istutati vabatahtlike abiga Kirna mõisaparki ca 200 000 tulbisibulat, millele kahel järgneval aastal on lisatud veel pool samapalju erinevaid sibullilli. Sensatsioonilist vaatepilti lummavast õite merest on igal aastal käinud imetlemas kümned tuhanded lillesõbrad.

Mai teises pooles muutub ajalooline Kirna mõisapark värvikirevaks lillevõlumaaks. Ligi nelja nädala jooksul õitseb pargi põlispuude all üle 200 tuhande tulbi, lisaks kümned tuhanded nartsissid ja kobarhüatsindid. Tulbimeri õitseb täies ilus ka “Euroopa avatud aiad 23” toimumise ajal.

Juba neljandat korda toimuv Tulbifestival Kirna mõisapargis toob esile müstilise musta tulbi. Aastasadu on tulbiaretajad omavahel võistelnud kõige mustema tulbi aretamise nimel. Looduses teadagi täiesti musta värvi ei leidu. Nii on ka “mustad tulbid” tegelikult hästi tumelillad või tumepunased. Kirna aias saab sel kevadel näha tervelt 16 erinevat “musta tulbi” sorti, nende hulgas ka maailmas kõige tumedama tulbi tiitlit kandvaid lilli.

Mõisas on avatud kohvikud, pargis mängib elav muusika. Avatud on ka mõisa peahoone kogu teine korrus, kus tunnustatud Eesti floristid esitlevad oma kompositsioone, mis valmivad iga nädal kohapeal värsketest Kirna tulpidest

Sissepääs 10 €, pensionärd 8 €, alla 12 aastased tasuta.

Droonifoto Kirna mõisapargist.

Droonifoto Kirna mõisapargist. Foto Margus Vilisoo

https://www.kirna.ee

https://www.facebook.com/KirnaMois

https://aerofoto.mxm.ee/2021/05/19/kirna-mois-ja-park-droonilt-ja-maapealt-19-mai-2021-a/

 

 

Nurga Talu (RenTer Aed)

RenTer aed Järvamaal ootab külastajaid

RenTer aed Järvamaal ootab külastajaid

RenTer Aed

Kaare tee 11 Imavere Järvamaa
renter@renteraed.ee tel. 56454193

Aias tehakse ekskursioone ja müüakse taimi 2., 3. ja 4. juunil kell 10 – 17.