Noorte fotonäitus “Euroopa kultuuripärand 2008”

Fotonäitus koosneb 49 Euroopa riigist pärit noore töödest, kes on jäädvustanud oma kodukandi miljööd, ajalugu ja arengut.   Ajaloost lugu pidavaid noori ühendav ettevõtmine sai alguse 1992. aastal, kui Hispaania eestvõttel hakati Euroopa Muinsuskaitsepäevade raames korraldama noorte fotokonkurssi, kus õpilased pildistavad oma kodukandi ajaloo- ja kultuuripärandit ning kodulinna või küla miljööd üldisemalt.  Mõtte algatajaks oli Kataloonia, ning peagi muutus konkurss populaarseks paljudes riikides.  2008 aastal osales fotokonkursil juba üle 34 000 noore vanuses 10 – 21 aastat 49 Euroopa riigist.

Fotokonkursi eesmärk on hariv ja õpetlik – lahtiste silmadega oma kodukandis ringi käia, tundma õppida kodukoha aja- ja kultuurilugu ning huviäratanud hooneid, detaile, linna- või loodusmaastikke pildistada.  Noorte objektiivi on peale kauni ja väärika arhitektuuri tihti jäänud ka elatist teenivad kalurid võrke puhastamas, kooli vana võimla, külatänava ainuke kohvik, seintelt kooruv värvikiht, päikesest põlenud paljas kalju või lumetõke tee ääres.

Eesti Muinsuskaitse Selts tutvustas fotokonkurssi esmakordselt Eestis 2007. aastal.  Nii nagu mullugi, pärinevad tänavused võidutööd Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastelt, kes aitasid fotodest näituse vormistada.  2007.a. kataloogis on fotod VHK õpilastelt Martin Saarelt ja Kait Karult, 2008. a. kataloogis Dan Rodionovilt ja Paula Hiiemäelt.

Avamisel teavitab EMS ka selle aasta fotokonkursi tingimustest ning võimalustest.

Näitust toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisateave Helle Solnask tel 6412 522 või helle@muinsuskaitse.ee