Matk admiral Pitka mälestuseks

Rahvamatk admirali mälestuseks

15. veebruaril korraldab Kaitseliidu Järva Malev kolmandat korda admirali mälestusele pühendatud rahvamatka.

Admiral Pitka panus Eesti iseseisvuse hoidmisel ja kaitsmisel on hindamatu väärtus ja nii ootabki Kaitseliidu Järva Malev kõiki huvilisi admiralile mõeldes matkama.

Matkaliste buss alustab liikumist Türilt Kaitseliidu staabi eest kl 8.20, Paides kultuurikeskuse juures on see umbes kl 8.30 ja Peetris kl 9.10, et sõita edasi Jalgsemale. Buss sõidab hiljem sama teed ka tagasi.

Matk algab Jalgsemalt Pitka mälestuskivi juures mälestuskõnedega. 19,7 km matkatee kulgeb Jalgsemalt läbi Järva-Jaani Peetrisse. Ära väsijate tarvis liigub kogu tee buss ja korraldatud on ka meditsiiniabi. Matkal pakuvad korraldajad poolel teel kõigile kosutuseks teed ja pirukaid ning matka lõpus Peetris sooja suppi.

Kõikidel osavõtjatel selga panna ilmastikule sobivad ja võimalusel erksate värvidega rõivad ohutuse tagamiseks teel liikumisel ja kaasa võtta termos sooja joogiga, veidi suupistet ning eelmisel aastal osalenutel ka kindlasti matkakaart – toimub loosimine nende vahel, kes on osalenud admiralimatkal kolm korda. Kõikidele uutele osalejatele jagatakse ka matkakaarte, millega on võimalik tulevastelt admiralimatkadelt templeid koguda ja auhindu võita. 

Matkale saab ennast kirja panna 11. veebruarini Kaitseliidu Järva Maleva telefonil 38 49 170 või e-maili teel: jarva@kaitseliit.ee

Täiendavat lisainfot saab Kaitseliidu Järva Maleva staabiülem  kapten Vello Pops’ilt

Teate koostas:

Kärt Ojala

KL Järva Maleva liige

Urmas Piigert

KL Järva Maleva noorteinstruktor