Euroopa arheoloogiapäevad 2020

Euroopa arheoloogiapäevad Eestis:

HARJUMAA

19. juunil kell 16.30 ja 20. juunil kell 14 Tallinna Linnamuuseumis jalutuskäik “Tallinn 800” Peeter Talvari juhtimisel.

https://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/linnaretk-arheoloogiaeri/

19, juunil kell 17 Harjumaa Muuseumis ettekanne ja ekskursioon “Keila väikelinnus ja muud keskaegsed kindlustatud objektid Harjumaal”. Tutvustab German Lebedev
https://www.harjumaamuuseum.ee/

20. juunil kell 11 Eesti Muinsuskaitse Seltsi reis tutvumaks Viimsi esiajalooga. Juhib Ants Kraut. Buss väljub Mere puiesteelt Vene kultuurikeskuse juurest, palume ette registreerida.
Viimsi vald ja poolsaar ei ole just väga rikkad oma muinasaja mälestiste arvult, kuid oluline asend Põhja-Eesti rannikul, Eesti pealinna Tallinna ja tema eelkäija, muistse Iru linnuse eelpostina on kahtlemata märgiks selle kandi huvitavale esiajaloole. Selle aasta Euroopa arheoloogiapäevade puhul võtamegi ette tutvumise Viimsi muististega. Alustame Tallinna hällist Iru linnamäest, vaatame lohukive, asulapaiku ja kalmeasemeid Pärnamäel, Äigrumäel, Viimsis. Külastame Eesti suuruselt teist rändrahnu Muuga Kabelikivi, mis on oluline maamärk siinse maastiku kujunemisel. Poolsaare põhjatipul vaatame Lepneeme sadamast Prangli ja Aksi saarte poole, kus mõistatuslikke kivilabürinte leida, samuti heidame pilgu Rohuneeme kabeli muistsele ja praegusele asukohale. Tagasiteel läbi Pringi ja Haabneeme puhkame jalga ja teeme juttu sellest, mis neis paigus 19. sajandist ja varasemastki säilinud või kadunud on.

https://www.facebook.com/ViimsiVivaFestival/videos/2634727583453417 (minutid 39 – 45)

19. juunil kell 15 Padise kloostri tutvustus.
https://padise.ee/

HIIUMAA

Hiiumaa arheoloogiapärand – kas tõesti insula deserta?

Veebituur Hiiumaa arheoloogiapärandil. 

LÄÄNEMAA

Haapslau ja Läänemaa Muuseumid 

20. juunil algusega kell 14 ekskursioon arheoloogiaradadel Anton Pärna juhendamisel. Kogunemine Haapsalu raekoja ees. Osalemine tasuta.

https://www.salm.ee/euroopa-arheoloogiapaevad-2020-avasta-eesti-esiajalugu/

https://www.facebook.com/events/556523645230336/

MUHUMAA

20. juunil kell 12korrastustalgud ja ekskursioon Muhu linnusel, juhendab Jaan Tamm (täpsem kava vt lisas)