Eesti trüki- ja paberimuuseum kuue väljavalitud projekti seas kandideerimaks ILUCIDARE eriauhinnale

Eesti trüki- ja paberimuuseum kuue väljavalitud projekti seas kandideerimaks ILUCIDARE eriauhinnale

“Kuus ILUCIDARE eriauhinnale kandideerivat projekti tõestavad, et pärandit peetakse oluliseks ning et kultuuripärand loob Euroopale lisaväärtust. Ühendades tänapäevaseid ja ajaloolisi töövõtteid, luues tipptasemel lahendusi ja kapitaliseerides kultuuripärandit, et soodustada inimestevahelist dialoogi ja ühiseid arusaamu, näitavad need projektid, kuidas kultuuripärand võib olla strateegiline allikas uuendusliku, loova, avatud ja koostööl põhineva ühiskonna loomisel. ILUCIDARE konsortsiumi nimel avaldan kiitust välja valitud projektidele nende tähelepanuväärse töö ja pühendumuse eest. Loodame, et teie edulood inspireerivad ja hõlbustavad kultuuripärandi innovaatilist kaasamist jätkusuutlikusse arengusse ja kultuurivahetusse nii Euroopas kui ka kaugemal.” –  Koen Van Balen, ILUCIDARE projektikoordinaator (KU Leuven, Belgia).

 “ILUCIDARE eripreemia nominendid illustreerivad seda, kuidas kultuuripärand seob omavahel meie mineviku, meie oleviku ja meie tuleviku. Nad tõestavad, et Euroopa kultuuripärandil on tohutult potentsiaali innovatsiooni edendamiseks ja ELi positiivse rolli tugevdamiseks rahvusvahelise kultuurikoostöö kaudu. Praegusel katsumusterikkal ajal on need kuus ILUCIDARE eripreemiale kandideerivat projekti meile kõigile inspiratsiooniks. Nad on ‘talentide Euroopa’ tõelised tähed. Nüüd, rohkem kui kunagi varem, peame me kaasama ja ühendama kultuuri, pärandit, innovatsiooni ja teadustööd ning tugevdama oma globaalset partnerlust. Õnnitlen esikuuikusse jõudnuid, kes näitavad, et kultuuripärand on võimas katalüsaator Euroopa taastamiseks ja taaselustamiseks.” – Mariya Gabriel, Euroopa innovatsiooni, teadusuuringute, kultuuri, hariduse ja noorsootöö volinik.

Kaks ILUCIDARE eripreemia saajat avalikustatakse 2020. aasta sügisel. Preemiad antakse välja pärandist juhitud innovatsiooni ja pärandist juhitud suhtekorralduse kategooriates.

Kuus eripreemiale nomineeritud projekti on inspiratsiooniks ILUCIDARE kogukonnas – mitte ainult oma kaaskondsetele vaid ka otsustajatele – toetamaks pärandit kui dünaamilist ja loomingulist valdkonda. ILUCIDARE eripreemia välja andmist sponsoreerivad Loov Euroopa kultuuri– ja audiovisuaalsektori programm ning Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogramm Horisont 2020.

PRESS CONTACTS

ILUCIDARE

Clémentine Daubeuf, Communication manager

cdaubeuf@keanet.eu

+32 2 289 26 09

Europa Nostra

Lorena Aldana, European Policy Coordinator 
lao@europanostra.org,

M +32 496 73 82 46

European Commission

Susanne Conze,

susanne.conze@ec.europa.eu

+32 2 298 02 36

FIND OUT MORE

ILUCIDARE website

Photos and Videos

Europa Nostra website