Ukraina abiks!

21019. aasta muinsuskaitsekuul autasustas Eesti Muinsuskaitse Selts ukrainlast, Eesti sõpra, Lvivi kultuuriloo giidi Maria Boikod seltsi tänukirja ja mälestusmedaliga Eesti ja Ukraina vaheliste kultuurisidemete arendamise eest. 2018. aastal tegi pika reisi läbi kogu Ukraina meie seltsi liige Arno Pavel – õppis tundma Ukraina loodust, külasid ja linnu, kohtus paljude ukrainlaste ja seal elavate eestlastega. Tema reisist ilmus raamat „Uazikuga Ukrainat avastamas“. Maria abi Ukraina tutvustamisel ja reisi kordaminekul oli märkimisväärne.

Maria Boiko, aprill 2019 Eesti Muinsuskaitse Selts

Maria Boiko vastu võtmas EMS tänukirja Eesti-Ukraina kultuurisidemete edendamise eest.

Täna on Ukraina hädas, ka Maria koduküla Jastrubõtši Lvivi lähistel ei ole sõjast puutumata. Kaevatakse kaevikuid, organiseeritud on politseid abistavad partullid vene diversantide püüdmiseks, saadetakse mehi rindele, puudust tuntakse kõigest, eriti välivarustusest, mis sellises olukorras hädavajalik ja kulub.

Iga abi on praegu väga oodatud!

Lisaks üleriigilistele kanalitele on rahaline abi oodatud ka otse meie seltsi saadikule Ukrainas, ida ja lääne rindejoonel!
Kel võimalik, palume toetada!

 

Raha palume kanda kontole:

Eesti Muinsuskaitse Selts
Swedbank        EE922200221043388241
SEB                   EE481010022002686005

Selgitus: Maria Boiko

 

Pea vastu, Ukraina!

Slava Ukraine!