9. muinas-julle võistlus

   18. aprill – 18. mai   –   muinsuskaitsekuu               9.    MUINAS-JULLE VÕISTLUS “MIDA NÄIDATA KAUGELE KÜLALISELE?”

KAS TEAD,

et järgmisel, 2011. aastal on Tallinn Euroopa kultuuripealinn? Oodata on külalisi lähedalt ja kaugelt. Kindlasti ei taha nad ainult meie pealinnaga tutvuda – kui juba Eestisse tulla, siis on tore ka muud vaadata. Seda enam, et paljude riikide kõrval tundub Eesti nii väike.

·         Milline on Sinu kodulinn/kodukant?´Mis on siin toredat? Mis võiks paremini olla?

·         Kas Sinu kodulinnal/-maakonnal on oma tunnuslause? Oma logo?

·         Mis on omapära? Kas omapära on hea või halb? Milline on Eesti omapära? Kes oskab omapära rohkem hinnata – kas oma või võõras?

·         Mis teeb Sinu kodukandist omapärase? Arhitektuuripärlid? Loodus?  Inimesed? Keel ja meel? Kombed?  Rahvariided? Käsitöömustrid?

·         Mida Sa tahaksid oma kodulinnast/kodukandist kaugetele külalistele näidata? Miks? Kirjuta / joonista / meisterda meile neil teemadel ning saada oma võistlustöö hiljemalt 18. maiks 2010 kas meilitsi (ene.luka@gmail.com) või tavapostiga Eesti Muinsuskaitse Seltsi (Pikk 46, 10133 Tallinn). Lisa kindlasti enda ja oma õpetaja-juhendaja andmeid (nimi, klass, kool, e-mail, telefon; vajadusel kodune aadress).

Täiendav info: GSM 50 67861(Ene Luka).

Võistlustöid hinnatakse kolmes vanuseastmes (1.– 4. klass, 5.– 6. klass, 7.– 9. klass). Eraldi hinnatakse kirjutisi (mõtisklusi, luuletusi jm) ning joonistusi ja käsitöid (lõike- ja kleepetöid, pisiplastikat jm). Žürii teeb kokkuvõtteid 25. maiks.

Parimatele auhinnad, ekskursioon NUKU kunstikeskusse ja tõus Pika Hermanni torni. Kõige meeleolukama töö avaldab oma juulikuu numbri kaanel ajakiri Hea Laps.

Tunnustusürituse toimumise täpsem aeg ja koht teatatakse hiljem. Võitjatega võetakse ühendust.

Kodulooline teadus- ja haridusprogramm 2010

                                                                                   Eesti Muinsuskaitse Selts

                                                                                                 ajakiri Hea Laps